Danny Kent prvý britský motocykel GP majster sveta od Sheena

Danny Kent získal titul Moto3 v nedeľu, aby sa stal v Británii prvý motocykel grand prix majster sveta pretože neskoré Barry Sheena v roku 1977.

21-ročný z Wiltshire, ktorý potreboval až do konca 14. vo Valencii finále mať istotu titulu, ale začala až 18., prekročil hranicu na deviatom mieste, jeho rivalovi majstrovstvá Miguel Oliveira, Portugalska vyhral.Výsledok znamenal Kent, ktorý viedol domov svojím japonským tímovým kolegom Hiroki Ono potom, čo hral na istotu po celú dobu pretekov, vzal titul o šesť bodov.

“Je to úžasný pocit,” povedal Leopard Racing jazdec, ktorý vyzeral ako balil titulu s niekoľkými pretekov na rozdávanie, ale potom bojoval ako Oliveira hit pozoruhodnú beh forme a jeho vlastné výkony ponoril. “V posledných štyroch pretekoch sme išli do závodu s ním v zadnej časti našej mysle, že by sme mohli byť majster sveta a emócie boli vysoké.A konečne po štvrtom závode sme boli schopní to urobiť, “povedal BT Sport. “Myslím, že pôjdem a mať trochu plakať a nechať všetky emócie von.”

Sheena, ktorý zomrel v roku 2003 vyhral svoj druhý a posledný 500cc majstrovstiev sveta s Suzuki pred 38 rokmi. Britské jazdci však vyhral majstrovstvá sveta Superbike od tej doby – jedná sa predovšetkým o štvornásobný majster Carl Fogarty v rokoch 1994 až 1999. Facebook Twitter Pinterest Danny Kent oslavuje po pretekoch. Fotografie: Jose Jordan / AFP / Getty Images

Kent vyhral päť pretekov v prvej polovici sezóny a bol 70 bodov jasné, s šiestich kolách ísť pred sériou neúspechov.Brit a Oliveira, ktorý bude spoluhráči v Moto2 v budúcej sezóne, skončil so šiestimi výhrami každý pre sezónu. Oliveira, ktorý musel vyhrať, aby zostali v titulnej zúčtovaní, musel bitku až do poslednej zákrute, kedy Nico Antonelli spadol a vytiahol Romano Fenati a Efren Vázquez, ktorý bol náročný pre vedenie.