Mark Ella očakáva, že trans-Tasman súperenie vyrábať pevné Rugby World Cup finále

Ella má rád, čo videl, a to najmä postup národného tímu je pod Michaelom Cheik. Hlavný tréner, rovnako ako Ella, je produktom slávnej Randwick klubu v Sydney, ktorý bol v srdci Austrálie rugby renesanciu v posledných 30 rokoch. Cheik robil jeho prvé stupňa debut v roku 1985, rok po tom, čo odišiel tvorca hry, ale Ella je oboznámený s 48-ročný štýlu a postavy. Facebook Twitter Pinterest Video: Nový Zéland hráči vrátane Sam Whitelock, Keven Mealamu a Victor Vito dať svoje myšlienky pred sobotňajším finále

“Poznám ho dobre,” hovorí .. “Bol som trochu starší, kedy začal hrať, ale on bol vždy bojovník.Nerobil nič za samozrejmosť a vždy odviedol svoju zadnú časť. Na túto filozofiu nainštaloval túto súčasnú skupinu hráčov, že nič jednoduché nie je jednoduché a že si zaslúžia svoje víťazstvo. Títo chlapci sa hrajú za to. “Zmes Michaela Cheika produkuje víťazný vzorec pre Austráliu Prečítajte si viac

Presne 368 dní Cheika revitalizoval Wallabies, pričom z európskeho turné koncom roka 2014, keď stratili Tri zo štyroch testov a v tomto roku sa umiestnili na šiestu miesto na svetovom rebríčku. Austrália porazila All Blacks v Sydney pred dvoma mesiacmi, po prvýkrát za štyri roky a teraz získala sedem zápasov za sebou.Cheika ich vyviedla z “skupiny smrti” a do ich štvrtého finále Svetového pohára. “Michael Cheika urobil skvelú prácu v takom krátkom čase,” hovorí Ella. “Otočil ich. Títo chlapci majú vieru vo vlastnú schopnosť, majú v sebe vieru a urobil si pozoruhodnú prácu. “V očakávaní, že v sobotu (nedeľa ráno austrálsky čas) sú ich starí nepriatelia, Protivníci z celej priehrady. Novým Zélandom sú súčasní držitelia majstrovstiev sveta a tím, ktorý je na prvom mieste. Ich dlhá história s Wallabies sa datuje do roku 1903, keď on-tour All Blacks porazil Austráliu 22-3 na Sydney Cricket Ground.Wallabies by musel čakať sedem rokov, než sa konečne dostal jeden nad svojimi susedmi a trochu zmenil v minulom storočí. Oba tímy sa stretli 154 časy a iba na 42 príležitostiach, alebo 29,2% času, majú Austrália sa objavil víťazný.

To by mohlo znieť ako hrozivých čísel, ale to je všetci černosi sa bavíme o, je tím s jedným z najlepších víťazných záznamov v každom športe. Sú Harlem Globetrotters ragby, bočné s dobrým menom a mystikou, že málo môže rovnať. Jedinou ďalšou národná strana s lepším percentách proti Nového Zélandu je južná Afrika, a že činí 38,4%.Ale Wallabies mať nejakú históriu na ich strane, rovnako ako v majstrovstvách sveta majú zrazil všetci černosi dvakrát. – na ceste k víťazstvu v roku 1991 a v semifinále v roku 2003

Ide o dva tímy dve rugby národy, ktoré poznajú dôverne. “Wallabies sú pravdepodobne bogey tím na Novom Zélande, ale zároveň na Novom Zélande porazil Wallabies viackrát, než sa staráme o tom hovoriť,” priznáva Ella. “Bude to byť docela ťažké stretnutie, nie je pochýb o tom.Michael Cheik radi čeliť všetci černosi, a to rovnakým spôsobom, že Steve Hansen bude rád, že Wallabies sú tam preto, že aspoň vie hráčov, vie, čo očakávať. “

Nový Zéland rezervovať svoje miesto vo finále po tesnej a vypäté bitke s Južnej Afrike, nakoniec vidí off Springboks dvoma bodmi. Austrálska víťazstvo nad Argentínou bol trochu viac priamočiare, ale zahŕňal niekoľko nervózny momenty v druhej polovici ako Pumas zhromaždil. “Oba semifinálové boli dosť ťažké hry,” hovorí 56-ročný. “Austrália pravdepodobne mal ľahšiu hru, ale oba tímy neboli tak presvedčivé.Je to asi ako všetci finále Rugby World Cup – sa dostanete na špicatý koniec a začnú sprísniť. Wallabies budú spokojní s víťazstvom, ale nech už je to dosť poraziť všetci černosi, nie som si istý. “Kouč New Zealand zameraná na finále Svetového pohára a nie odlietajúce hráči Viac

urýchľovať All Blacks na tejto Svetovom pohári je hroziaci odchod kapitán Richie McCaw a hviezda playmaker Dan Carter. Obaja budú chodiť od medzinárodného ragby po nedeľňajšom finále a obe sú ozdoby do hry, ako všetci černosi a k ​​športu všeobecne. Kombinovaná, dva hrali v 257 testov a zaznamenal viac ako 1.700 bodov, vyhral všetko, čo je k dispozícii.Ale počet cit pre niečo, keď kocky sú hodené a píšťalka rozhodcu ide.

“Je to sentimentálnu hodnotu, áno, je to veľký zápas pre nich,” hovorí Ella.

“Ale títo ľudia sú profesionálne a je tam len jeden spôsob, ako hrať. Chcú vyhrať. Nový Zéland je hrdý národ rugby a nezáleží na tom, kto hrá, idú do chopiť príležitosti. McCaw a Carter boli po dlhú dobu a pravdepodobne v ideálnom svete si zaslúži ísť von víťaza, ale Austrálčania budú mať čo povedať o tom. “

Austrália a Nový Zéland sú obaja ísť na ich tretie víťazstvo Svetový pohár – All Blacks s víťazstvami v roku 1987 a 2011, Wallabies s striebra v roku 1991 a 1999.Žiadna krajina získal William Webb Ellis trikrát, s Južná Afrika tvrdil dve víťazstvá a Anglicka jediný triumf v roku 2003. História padne tento víkend bez ohľadu na to, kto zvíťazí. Ďalšie plátok silného športového súperenia medzi týmito dvoma národmi južnej pologule je pripravený byť v písomnej forme. Po Svetový pohár vyhral v jeden deň kriket a tento rok nad Kiwi nohejbal, Austrália idú k hetriku trofejí.

“Bude to pozoruhodný úspech pre obe strany,” Ella verí , “Na Novom Zélande alebo v Austrálii budú sa prvým tímom vyhrať tri World poháre. Ale veľký bod Austrálie vyhrali dva oni vo Veľkej Británii a All Blacks obaja v Aucklande.Nový Zéland sú skvelé bočné ale Austrálie vie, aké to je vyhrať ďaleko od domova. “