Quintana zvyšuje na Vuelte vedenie, Leopold König v 15. etape vyhorel

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana skončil druhý v 15. etape Vuelty a zvýšil na 3:37 minúty najlepšie stávkové bonusy náskok pred druhým Chrisom Froomem z Británie. Frommeová stajňa Sky dnešnú etapu takticky nezvládla, na čo doplatil aj Leopold König, ktorý došiel hlboko v poli porazených s mankom vyše 53 minút a stratil priebežné piate miesto.

O dramatický zvrat v 71. ročníku Vuelty sa postaral Španiel Alberto Contador, ktorý čoskoro po štarte relatívne krátkej etapy (118,5 km) vyprovokoval únik. Zo súperov o celkové prvenstvo na neho dokázal zareagovať Quintana a jeho tím Movistar, ale už nie Froomeova stajňa Sky.

Britský cyklista zostal po úniku Contadorove a QUINTANA skupiny takmer bez tímovej podpory, pretože tradičné pomocníci König či Peter Kennaugh klesli až do tretej skupiny.V nej okrem nich nemal nikto záujem ísť, takže Königová strata narástla skoro na hodinu.

“Chvíľu sme to ešte skúšali trochu udržiavať, keby napríklad vpredu Quintana a Contador v prvej skupine spomalili, ale oni nespomalili. Potom už to nemalo cenu, “konštatoval König v rozhovore pre idnes.cz.

Český vrchár sa tak musel rozlúčiť s plánmi na svoj najlepší výsledok na Grand Tour a sny o stupňoch víťazov. Šanca na ne mal po sobotňajšej kráľovskej etape, po dnešnej strate ich už ale z hľadiska celkového umiestnenia prakticky mimo hry.


Teraz mu patrí 31. miesto. “Je to dosť divné, cítim sa teraz taký prázdny.Je to fakt hrozné…80 alebo 90 hodín trvá celá Vuelta a v desiatich sekundách ju naraz celú stratíte, “povzdychol si.

V záverečnom stúpaní prvej kategórie na Sallent de Gállego sa vedúca skupina roztrhala a Quintana ušiel spolu s Gianluca Brambilla. o víťazstve v etape Kolumbijčan nespurtoval a došiel tri sekundy za Talianom. Iniciátor úniku Contador bol šiesty s odstupom 34 sekúnd a v priebežnom poradí sa posunul z šiesteho na štvrté miesto.

Tretiu pozíciu udržal o päť sekúnd Kolumbijčan Esteban Chaves, ktorý na svojho krajana v čele poradia stráca 3:57 minúty.

v pondelok je na programe Vuelty etapa s jedným stúpaním tretej kategórie.

1. Quintana 61 : 36: 07, 2. Froome (Brit./Sky) -3: 37, 3. Chaves Bet365-Bonus ihneď po registrácii -3: 57, 4. Contador -4: 02, 5. S. Yates (Brit./Orica) -5: 07 , 6. S.Sánchez (Šp. / BMC Racing) -6: 12, 7. Talansky (USA / Cannondale) -6: 43, 8. formalínom -7: 17, 9. De La Cruz -7: 23, 10. Scarponi -7: 39, …31. König -56: 35, 62. Štybar -1: 54: 52.

najlepšie stávkové kancelárie na internete