Třetí titul Clijstersové nebo vítězná premiéra Zvonarevová

NEW YORK.

dovršit nejznámější maminka na ženském profesionálním okruhu na US Open v rozpětí dvou let skvělé double nebo se bude ze svého premiérového titulu na úrovni elitní čtyřky turnajů těšit nenápadná Ruska? Odpověď dá jejich vzájemný duel, který se na 23-tisícovým Arthur Ashe Stadium začne o 1.10 h SELČ. Vítězka inkasuje šek na Bet365-Uvítací bonus vyzvednete zde 1,7 mil. USD a 2000 bodů do renkingu WTA. Clijstersová to na Zvonarevovou ví

Dosavadní vzájemná bilance (5: 2), vstřícnost newyorského publika a také větší zkušenosti z náročných zápasů favorizují Clijstersovou. Kim Clijstersová.Foto – AP

Bývalá světová jednička však nejlépe ví, že nesmí podlehnout iluzi o vlastní nedotknutelnosti, ačkoli v New Yorku táhne sérii 20 vítězných duelů v řadě a snad nikde nemá po svém návratu do profesionálního tenisu tolik fanoušků jako právě v tomto kosmopolitním městě.

Její loňská spanilá jízda jen několik týdnů po návratu z “prodloužené mateřské dovolené” vyšperkovaná titulem a fotografiemi 1,5-leté dcerky na centrálním dvorci po finále chytila ​​zábavymilovní Američanů za srdce.

Zatím naposledy ve světové metropoli zvané také “Big Apple” prohrála 27-letá Flámka ve finále v roce 2003 s krajankou Justine Heninová.Z následujících pěti ročníků třikrát chyběla a dvakrát celkově zvítězila, nyní má na dosah třetí prvenství. Belgičanka postup do finále nečekala

“Nečekala jsem, že po roce budu v New Yorku opět stát ve finále a hájit svůj titulu. Samozřejmě, že jsem se o to všemožně usilovala, ale i tak mě to překvapilo,” komentovala Clijstersová po svém semifinálovém triumfu nad Venus Williamsovou.Nad sázet na bet-at-home domácí matadorky a stále nebezpečnou třicátnice zvítězila 4: 6, 7: 6 (2), 6: 4 a pokud uspěje ve finále, naváže svým “double” právě na dva po sobě jdoucí triumfy starší ze sester Williamsových ještě z let 2000 a 2001 .

sázková společnost bet-at-home

“Finále vůbec nebude jednoduché.


Ruská soupeřka je přesně tím typem hráčky, která vám na kurtu nic nedaruje zdarma. vše vyběhá, vše vrátí zpět. Nedělá sice překvapivé tahy, ale co má v zápase udělat, to odvede na sto procent, “pochválila Clijstersová svoji finálovou soupeřku. Vera Zvonarevová.Foto – AP

V bilanci s ní sice vede 5: 2, ale právě dvě prohry se zrodily v tomto roce ve čtvrtfinále na wimbledonské trávě / 6: 3, 4: 6, 2: 6 / a také v stejné fázi turnaje na montrealském’harde’ / 6: 2, 3: 6, 2: 6 /.

Vera Zvonarevová udělala za poslední rok velký výkonnostní krok a nastartovala se do absolutní světové špičky.Loni v newyorském osmifinále mentálně selhala, když proti Italce Flavio Pennettaová nevyužila šest mečboly a po zápase se topila v potoce slz.

Po roce je její herní projev najednou suverénní, čehož důkazem je i hladký semifinálový triumf nad nejvyšší nasazenou Caroline Wozniacki / 6: 4, 6: 3 /, která se až do té doby prezentovala ve Flushing Meadows v životní formě. Už tři dny 26-letá Zvonarevová nepopírá, že v minulosti mívala problémy s tím, aby udržela své emoce pod pokličkou. Zvonarevová si zahraje druhé grandslamové finále zebou

“Jsem jen člověk a ne vždy zvládám situace.Proč však někdy neprojevit své pocity naplno, pokud to má pomoci hernímu projevu? Když si někdy ulevíte ve svém nitru, může to mít i pozitivní dopad na vaši hru, “komentovala Zvonarevová. Ke své finálové soupeřce sympatická Moskvanka poznamenala:” Kim je výborná tenistka, ale také atletka.

Skvěle se pohybuje a hraje velmi rychle. Má mnoho zkušeností a loni zde celkově zvítězila. Všechny tyto její přednosti si uvědomuji a pokusím se je eliminovat. “

Zvonarevová se probojovala do druhého grandslamového finále po sobě, v tom prvním – wimbledonském proti Serene Williamsové neuspěla. Teď by však už nechtěla zaváhat.

“Oproti loňsku jsem opět zkušenější.Rozdíl je v tom, že tentokrát ty zkušenosti vím použít na to, abych věděla svou hru dostat na vyšší úroveň, “uvedla Ruska. Ta musela v závěru tiskové konference po postupu do finále odpovědět i na otázku, s jakou ruskou mužskou tenisovou osobností by ráda zašla na večeři. Její odpověď byla zpočátku vyhýbavá, ale nakonec překvapující:

“s Mattem Damonem…Kdoví, možná v příštím svém filmu bude hrát Rusa,” se smíchem řekla na adresu amerického herce a scenáristy finalistka US Open.

Bet365-Bonus čeká na Vás