Výhru Minnesoty zařídil parádně Granlund

BRATISLAVA. O vítězství Minnesoty nad Coloradem rozhodl jediný gól. V 6. minutě prodloužení ho po fantastické individuální akci vstřelil finský útočník Mikael Granlund.

Minnesota díky němu snížila v sérii na 1: 2. Granlund se dravě dostal od mantinelu až před branku a v pádu překonal výborně chytacího Sergeje Varlamova, který kapituloval až ze 46. střely domácích.

“Hráli jsme opravdu dobře. Vytvářeli jsme si šance, tlačili jsme se do zakončení a nakonec jsme za to dostali odměnu.Takto musíme hrát iv dalších zápasech, “řekl Granlund, který byl mimořádně aktivní a zaznamenal až sedm střeleckých pokusů.

Brankář Darcy Kuemper zaznamenal 22 zásahů a vychytal první čisté konto v play-off v historii klubu.

Obránce Colorado Avalanche Tyson Barrie zápas nedohrál kvůli zranění kolena. Zadák hostí odstoupil ze hry v úvodu druhé třetiny av nadstavbové části bude podle trenéra Patricka Roye chybět 4-6 týdnů.

Ke kontaktu koleno na koleno mezi Barriem a křídelníkem Wild Mattem CooKey došlo na modré čáře v defenzivní zóně Colorada.Barrie po bolestivém souboji pomalu bruslil na střídačku Avalanche a následně zamířil do útrob haly Xcel Energy Center. Cooke obešel s menším dvouminutovým trestem za faul kolenem.

Minnesota zvítězila v třetím utkání 1. kola play off NHL nad Coloradem 1: 0 a snížila stav série na 1: 2 na zápasy. “Myslím, že to byl zásah zápasu,” reagoval sarkasticky bývalý brankář Roy.

“Přišli jsme o našeho nejlepšího ofenzivního obránce. Domnívám se, že to měl být pětiminutový trest plus do konce utkání. Škoda toho, protože to byl zlomový okamžik zápasu.

Nepříjemné vzpomínky na 1. kolo play off NHL bude mít hokejista Anaheimu Ducks Stephane Robidas.Obránce totiž v zápase na ledě Dallas Stars utrpěl zlomeninu pravé nohy a zůstal na další pozorování v dallaské nemocnici.

V zmíněném zápase vyřazovací fáze byly Robidas a Ryan Garbutt zapleteni v tradičním souboji před brankou Ducks, ale hráči hostí už museli z ledu pomáhat kolegové. Robidas nemohl ani malou váhou zatížit zlomenou nohu při odchodu z ledové plochy v hale American Airlines Center.

“Je to pro nás obrovská ztráta,” reagoval další obránce Anaheimu Cam Fowler. “Je mi to líto kvůli tomu chlapci.Tvrdě pracoval na tom, aby se vrátil do týmu a byl platnou součástí mužstva a potom ho srazí dolů opět takový nešťastný incident. Myslíme na něj a doufáme, že bude v pořádku. “

Paradoxně, Robidas utrpěl frakturu stejné dolní končetiny i 29. listopadu minulého roku, tak však byl ještě hráčem a členem právě Dallasu. Tehdy chybět čtyři měsíce a na led se vrátil až minulý měsíc v dresu Ducks.

“je to velmi citelná ztráta, protože odváděl skvělé výkony,” dodal trenér “samců” Bruce Boudreau. “Samozřejmě, i chlapci na střídačce se kvůli němu cítili extrémně špatně.Ještě nevíme jakého rozsahu je zranění, ale nevypadá to vůbec dobře a zřejmě si to vyžádá delší dobu. “

V třetím setkání 1. kola play off vyhrál Dallas nad Anaheimem 3: 0 a snížil stav série na 1: 2 na zápasy.